Ateliérové foto 

05.01.2021

Fotografování dětí, rodin, těhulek, portrétů ... 


Můj ateliér je zaměřen zejména na dětskou a rodinnou fotografii s obrovským vybavením hraček, dekorací a doplňků pro tento druh fotografie. Desítky fotopozadí pro libovolné téma od narozeninových foto, přes tématické foto jako např. jarní, letní, vánoční po těhulky i klasické portéty. Exteriérové foto je zejména rodinnou záležitostí, ale taktéž je vhodné i pro páry, rozlučkové foto, těhulky...  


Co mít s sebou?

Pro všechna focení obecně : vezměte co máte rádi za oblečení, pro děti včetně oblíbených hraček, plyšových mazlíčku, aut a dalších "nezbytností", které dítko vyžaduje mít u sebe a je pak ihned spokojenější, když oblíbený "Míšánek" je u něj. Z oblečení pak zejména šatičky, tutu sukýnky, kalhotky "honzíky", džíny, košile, pěkná trička, háčkované věci, čapky, klouboučuky, čepičky... (mnoho oblečků, zejména tedy pro holčičky, mám k dispozicio od malinkých do cca. 10-12 let) .


Pro rodiče vypadají vždy krásně elegantní šaty a kalhoty / košile či sako (spíše sportovní stiřhy) a skvělé jsou klasické džíny, ať již u pánů s nahým mužským hrudníkem a malým miminkem na jeho těle či klasickým bílým trikem.

Tématické foto jako např. vánoční, jarní, letní, kostýmové, new born foto, narozeninové ...

Některé děti se nechají v pohodě několikrát převléknout, některé už po jednom převlékání stávkují, takže je nutno počítat, že ne vždy budeme mít více druhů oblečení, ale využijeme pak třeba jiné dekorace a jiná pozadí, dítko zabavíme a poté opět zkusíme převléknutí. Bohužel ne vždy jsou děti ochotné se fotit, proto je dobré pro foto malých dětí cca. od ¾ roku výše zvolit nejméně 1 ½ hodiny či více. Dětičky potřebují vždy chvilku času na rozkoukání a většinou se začnou focením bavit a pózovat těsně před koncem hodiny. U malinkých miminek je zas třeba počítat s tím, že miminko dostane hlad a je třeba jej tedy nečekaně nakrmit a proto opět je vhodné počítat s 1 ½ hodinou. Ale toto je jen doporučení, délka fotografování je jen na Vás.

Nezapomeňte, že vyspalé a napapané miminko bude s námi lépe komunikovat, proto vezměte s sebou pití i jídlo, plenky na přebalení a další nezbytnosti k jeho pohodě včetně plyšáků a oblíbených hraček u větších dětí.

Děti do půl roku roku :

mnohdy zde stačí jen některý z vrapů či šátků do kterých miminka zabalíme, ale využijeme určitě různé sukýnky, overálky, trička či bodýčka ...

Děti již sedící :

dle mého jsou top na focení, lehce se rozesmějí a nikam nám ještě neutíkají, takže většinou kam je posadíme, tam krásně zůstanou sedět, jen ty ručky z pusinky občas musíme vyndavat. Dětičky vypadají skvěle v různých košících, krabicích, kde krásně sedí a ty lezoucí nám z nich jen tak neuniknou a lehce je můžeme rozesmát. Tyto rekvizity mám samozřejmě k dispozici a před focením si vyberete, které se Vám líbí a ty postoupně využijeme včetně mnoha druhů oblečků (obecně je toho více pro holčičky, pro kluky se hodí většinou vlastní oblečení).

Dětičky lezoucí a již chodící :

trochu složitější je udržet na místě, ale od toho máme k dispozici houpadla, odrážedla, vozíčky... kterými je určitě nadchneme a vydrží nám chvilku na místě.

Děti od 3 let :

většinou je s nimi již dobrá spolupráce a focení je baví a to včetně převlékání a změn dekorací a pozadí, samy dokáží pózovat a když se po chvilce uvolní, tak fotky rozzáří radostnými úsměvy.


ÚSMĚVY, hravost, pohoda ....  to je focení v mém ateliéru

Těhulky

jednobarevná a nejlépe vypasovaná trika (bílé, černé apod.) nebo naopak velmi zajímá barevná, džíny, různé župánky, závoje či krajky, kalhotky, podprsenky, šaty krátké, dlouhé, prostě to co se Vám líbí. Dále různé doplňky jako kloboučky, čelenky a doplňky na aranžmá např. dudlíky, panenky, květiny či tématické dekorace k danému období např. vánoční čepička a co vás napadne. Pro pány pěkné trenýrky (boxerky vypadají velmi dobře), klobouky a jiné pokrývky hlavy, džíny, trika, černé kalhoty, saka, vše co máte rádi a patří to k Vám. 

Mnoho dekorací mám k dispozici mmj. barevné pastelky na tělo pro psaní po bříšku, dudlíky, různé hračky, plyšáky, botičky, dále pak šátky a župánky, krajkové těhotenské šaty, kloboučky a klobouky, dekorace do vlasů, umělé květiny ...


Tématické foto - akční nabídky

Ateliérové fotografování v kostýmech z pohádek, profesí atd. např. princezny, indiáni, kovbojové, hasiči, trollové... K dispozici máme vhodné tématické dekorace a pozadí na focení, desítky kostýmů princezen, kovbojů, indiánů, pirátů, trollů... v mnoha velikostech plus doplňky do vlasů, meče, pistole, hasičské auto ...

Témata : jarní foto, letní foto, pohádkové (kostýmové) foto, Ledové království a vánoční foto

Tato focení nabízíme v rámci akcí od 490,-

(20-30 min. foto + 10 foto na CD + 3 foto tištěné 15x20 cm)